Archiwum wydarzeń z 2010r.:


Kolejne testy DVB-T w RTCN Płock - Rachocin
18 grudnia 2010r. zaingurowano testową emisję komercyjnego multipleksu 2, w ramach którego znajdują się obecnie takie programy jak TVN, TVN 7, Polsat, TV 4 i TV Puls. Moc nadawcza wynosi 100kW, polaryzacja - pozioma, kanał - 57 (762 MHz).
S.C. | 19.12.2010r.

Polska: Siec Radia Plus powiększy zasięg
W Poniedziałek (6 września br.) Radio Plus powiększy swój zasięg o sieć rozgłośni diecezjalnych Radia Vox FM. Wyjątkiem jest natomiast stacja warszawska, która pozostanie jak dotychczas na swojej częstotliwości oraz białostocka, której zamiarem jest wyjście z sieci i stworzenie nowego, niezależnego radia. Zmieni się natomiast dotychczasowa ramówka rozgłośni należących do sieci Radia Plus, pojawią się nowi prezenterzy i nowe audycje. Warto też wspomnieć, iż poprzez współpracę z Vox FM obecna baza muzyczna zostanie wzbogacona o starsze przeboje z lat 60- tych i 70- tych.
S.C. | 4.09.2010r.

Europa: Konserwacje RCN w Solcu Kujawskim
Uwaga słuchacze, odbierający Program I Polskiego Radia na falach długich! Od 13 września, aż do 26 września będą trwały prace konserwacyjne nadajnika RCN w Solcu Kujawskim, tym samym nie będzie w tym okresie nadawany program na falach długich. Słuchacze w zasięgu Jedynki nadawanej na UKF-ie będą zmuszeni do zmiany pasma odbioru, natomiast odbiorcom zagranicznym pozostanie odbiór poprzez internet bądź też satelitę.
S.C. | 4.09.2010r.

Polska: Radio Euro zmieni się w radiową "Czwórkę"
Polskie Radio na swojej stronie internetowej już oficialnie potwierdziło, iż w poniedziałek (2 sierpnia br.) Radio Euro zostanie przekształcone w Program 4 Polskiego Radia - Czwórkę. "Zmiana nazwy ma doprowadzić do ujednolicenia nazewnictwa wszystkich anten Polskiego Radia" - podkreśla Krzysztof Łuszczewski, dyrektor rozgłośni. Przekształceniu ulegnie również obecne logo stacji, z biało-niebieskiego logotypu na czarno-żółty. Oferta programowa rozgłośni ma pozostać bez zmian, audycje będą więc w dalszym ciągu kierowane do słuchaczy w wieku 20-40 lat.
S.C. | 27.07.2010r.

Konin: Radio Konin powraca do eteru
22 lipca br. w Koninie włączono emisję testową Radia Konin. Stacja ma ruszyć pełną parą już 15 sierpnia. Sygnał nadawany jest na częstotliwości 95,8 MHz. Towarzyszy mu RDS ze statycznym PS i kodem PI 304D. Radio Konin zaczęło emisje 15 sierpnia 1992 roku, już po powstaniu Radia 66 i Radia RRM, utraciło koncesję w 2003 r., ze względu zaległości wobec ZAIKS-u. W 2004 roku stacja wróciła jednak nie na długo. Zamilkła 5 lat temu. Ogłoszenie na konińską częstotliwość pojawiło się w czerwcu ubiegłego roku. Radio Konin pokonało w konkursie grupę Agory, Radio Eska, grupę Multimedia, Eurozet, kielecką Famę oraz Radio PiN.
M.O. | 25.07.2010r.

Poznań: RMF Classic na 103,9MHz
W piątek, 25 czerwca br. wystartował nadajnik RMF Classic w stolicy wielkopolski - Poznaniu. Moc ERP wynosi 500W (0,5 kW), a emisja jest prowadzona z Komina EC - Karolin. Sygnału radia można słuchać w promieniu 60km od nadajnika, dzięki czemu jest ono słyszalne w Gnieźnie, Śremie, Swarzędzu, Wągrowcu i punktowo: Żninie, Biskupinie, oraz na znacznym obszarze byłego województwa poznańskiego i częściowo bydgoskiego.
M.O. | 26.06.2010r.

Inowrocław: Radio Euro ponownie w eterze
Jak informują nasi Czytelnicy, 15 maja br. reaktywowano emisję Polskiego Radia Euro w Inowrocławiu. Programu można słuchać na częstotliwości 90,0 MHz.
S.C. | 17.05.2010r.

Toruń: Tymczasowe radio na 88,2FM
W siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (ul. Wały gen Sikorskiego) uruchomiono tymczasową emisję radiową w ramach wystawy "Wake are only the spirits. On ghosts and their media - Nie śpią tylko duchy. O duchach i ich mediach."; której głównym tematem jest rejestracja dźwięków o niewiadomym pochodzeniu (EVP), oraz prezentacja nagrań z czarnych skrzynek samolotów chwilę przed katastrofą. Wystawa będzie trwała do 30 maja br. Zasięgiem objęta jest jedynie siedziba CSW i jej najbliższa okolica. Moc nadawcza stacji to 0,5W.
S.C. | 4.05.2010r.

KRRiT: Wyniki ogłoszenia koncesyjnego dla Żnina
KRRiT, 30 marca 2010r. opublikowała listę wnioskodawców ubiegających się o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Żninie na docelowej częstotliwości 96,0MHz. Jako jedyne do konkursu zgłosiło się Stowarzyszenie radioznin.pl, odpowiedzialne za dotychczasową emisję Radia Żnin za pośrednictwem internetu.

S.C. | 3.04.2010r.

KRRiT: Ogłoszenie koncesyjne dla Żnina
31 grudnia 2009r, w Monitorze Polskim ukazało się ogłoszenie Przewodniczącego KRRiT dotyczące wolnej częstotliwości w Żninie. Docelowa rozgłośnia będzie nadawała program o charakterze uniwersalnym na częstotliwości 96,0 MHz, mocą nadawczą 0,1 kW.

S.C. | 4.01.2010r.

<... / 2010 / 2009 >

DX-Antena (c)

Strona Główna | Forum |

Designed by: Kasten