Archiwum wydarzeń z 2011r.:


Bydgoszcz: 90,5 FM dla rozgłośnii biznesowo - muzycznej
KRRiT opublikowała w Dzienniku Ustaw ogłoszenie o możliwość uzyskania koncesji dla istniejącej już rozgłośni radiowej w Polsce o charakterze informacyjno-biznesowo-muzycznym. Nadawca, który otrzyma koncejsę będzie miał prawo do rozpowszechniania programu radiowego w Bydgoszczy, na częstotliwości 90,5 MHz z nadajnika o maksymalnej mocy nadawczej 0,4 kW. Warunki zapisów ogłoszenia spełnia tylko jeden podmiot - Radio PiN S.A.
S.C. | 5.11.2011r.

Toruń: 88,2 FM dla rozgłośnii informacyjno - publicystycznej
KRRiT opublikowała w Dzienniku Ustaw ogłoszenie o możliwość uzyskania koncesji dla istniejącego już w Polsce programu radiowego o wyspecjalizowanym charakterze informacyjno - publicystycznym. Podmiot, który uzyska koncesję będzie miał prawo do rozpowszechniania programu radiowego w Toruniu, na częstotliwości 88,2 MHz z nadajnika o maksymalnej mocy 1kW. Ogłoszenie zostało skoonstruowane tak, aby tylko istniejące już stacje radiowe mogły tą koncesję zdobyć. Warunki tych zapisów spełnia tylko jeden podmiot - Agora S.A., wydawca Gazety Wyborczej i nadawca rozgłośnii TOK FM.
S.C. | 5.11.2011r.

MUX-3 z SLR Bydgoszcz - Chodkiewicza
21 października br., została uruchomiona emisja III multipleksu TVP z SLR Bydgoszcz - Chodkiewicza. Zawartość programową stanowią podstawowe programy nadawcy publiczego nadawane analogowo i dodatkowo TVP Kultura i TVP Historia. W multipleksie znajdują się również dwie wersje lokalne programu TVP Info - bydgoska i poznańska. MUX-3 do 2013r. nadawany będzie na k. 34 (578 MHz), o mocy nadawczej 0,5 kW. Zasięgiem cyfrowym TVP z tego nadajnika objęta jest Bydgoszcz i jej najbliższe okolice.
S.C. | 23.10.2011r.

Harmonogram wyłączeń TV analogowej
Znany jest już oficjalny harmonogram wyłączania telewizyjnych analogowych emisji naziemnych w Polsce. Oto jak on się prezentuje dla woj. Kujawsko - Pomorskiego i okolic:

* Nie później niż do 28 listopada 2012r. wyłączony zostanie analogowy przekaz TVP 1 i TVP 2 z RTON Iława - Kisielice.
* Analogowe transmisje w woj. Kujawsko - Pomorskim wg. harmonogramu zostaną zakończone najpóźniej 20 maja 2013r. Również do tego dnia zostaną wyłączone analogowe przekazy telewizyjne z RTCN Konin - Żółwieniec i RTCN Piła - Rusinowo.
* Emisje programów analogowych TVP 1 i TVP 2 z RTCN Płock - Rachocin najpóźniej zostaną zakończone do dnia 17 czerwca 2013r.

Bezwzględny termin wyłączeń wszystkich analogowych emisji naziemnych w Polsce upływa z dniem 31 lipca 2013r, wg. ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej.
S.C. | 23.10.2011r.

MUX-2 z RTCN Bydgoszcz - Trzeciewiec
W dniu dzisiejszym została zainaugurowana cyfrowa emisja multipleksu II z RTCN Bydgoszcz - Trzeciewiec. Pakiet programów jest już dostępny na kanale 32 (562 MHz), moc nadawcza wynosi 100kW. Wcześniejsze uruchomienie emisji według informacji zawartych na stronie operatora - Emitel nie było możliwe z powodu przeprowadzonego dochodzenia prokuratorskiego wyjaśniającego okoliczności tragicznego wypadku, który zdarzył się podczas wykonywania prac na maszcie oraz z przyczyn niekorzystnych warunków meteorologicznych.
S.C. | 26.08.2011r.

Toruń: RMF Classic nadaje już z nowej lokalizacji
W ciągu ostatniego tygodnia zmieniła się lokalizacja, z której nadawany jest sygnał Radia RMF Classic. Obecnie emisja prowadzona jest z nadajników zaistalowanych na Kominie EC w Toruniu.
S.C. | 6.08.2011r.

MUX 2 z RTCN Trzeciewiec ruszy z opóźnieniem
W związku z tragicznym wypadkiem, który wydarzył się podczas prowadzonych prac na maszcie RTCN Trzeciewiec przez podwykonawcę spółki TP Emitel, uruchomienie cyfrowego przekazu MUX-2 w zaplanowanym terminie nie było możliwe. Według informacji zawartych na stronie operatora, nowy termin uruchomienia emisji będzie zależał od postępów dochodzenia prokuratorskiego prowadzonego w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku.
S.C. | 6.08.2011r.

Analogowa TV - tylko do lipca 2013 roku
Prezydent RP, podpisał ustawę dotyczącą wdrożenia naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Analogowe emisje programów naziemnych zgodnie z jej założeniami mają zostać wyłączone do 31 lipca 2013r, zaś obecnych nadawców zoobowiązuje do prowadzenia kampanii informacyjnej dotyczącej cyfrazacji. Telewizję DVB-T można odbierac na odbiornikach TV bądź też na dodatkowych przystawkach STB obsługujących standard MPEG-4 (H.264/AVC). Cyfrazacja nie dotyczy dotyczy osób korzystających jedynie z usług operatorów kablowych i satelitarnych.
S.C. | 17.07.2011r.

MUX-2 w Kujawsko - Pomorskim cd.
Spółka TP Emitel zaktualizowała na swojej stronie internetowej harmonogram emisji testowych MUX-2. Według nowej zamieszczonej listy, planowany start przekazu multipleksu II z RTCN Bydgoszcz - Trzeciewiec zostanie opóźniony o 10 dni i nastąpi 25 lipca br. Testy potrwają do 31 lipca, po czym uruchomione w tym miesiącu emisje MUX-2 w całej Polsce przejdą w regularne.
S.C. | 13.07.2011r.

MUX-1: Polo TV zamiast Kino Polska Nostalgia
KRRiT w dniu dzisiejszym przyjęła rezygnację spółki Kino Polska TV z koncesji na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej programu Kino Polska Nostalgia. W związku z tym, KRRiT dokonała ponownego wyboru, uzupełniając ofertę MUX-1 o program Polo TV rozpowszechniany przez spółkę Lemon Records.
S.C. | 6.06.2011r.

MUX-2 z RTCN Konin - Żółwieniec
Już jutro, dn. 1 lipca 2011r. w RTCN Konin - Żółwieniec zostanie zainaugurowana testowa emisja komercyjnego multipleksu II naziemnej telewizji cyfrowej. Docelowa moc nadawcza będzie wynosiła 100kW, a pakiet programów będzie można znaleźć na częstotliwości 666 MHz (k. 45). Testy MUX-2 mają trwać do 31 lipca br., po czym emisja będzie miała już charakter stały.
S.C. | 30.06.2011r.

MUX-2 w Kujawsko - Pomorskim
Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców województwa Kujawsko - Pomorskiego. 15 lipca br. zostanie uruchomiony testowy przekaz programów cyfrowych znajdujących się w ramach multipleksu II z RTCN Bydgoszcz - Trzeciewiec. Emisja będzie odbywała się na kanale 32 (562 MHz), docelowa moc nadawcza ma wynosić 100kW.
S.C. | 30.06.2011r.

Radio Żnin w eterze
Na początku czerwca br. została zainaugurowana testowa emisja Radia Żnin. Sygnał stacji nadawany jest na częstotliwości 96,0 MHz o mocy 0,1 kW z kościoła Św. Marcina w Żninie. 1 lipca br. ma wystartować ramówka wakacyjna, a we wrześniu pełny program rozgłośni.
M.O. | 30.06.2011r.

TV 6 już niebawem w MUX-2
30 maja, zacznie nadawać nowy kanał od spółki Polskie Media - TV6. Skierowany jest on głównie do młodzieży, ale starsi także z chęcią będą mogli go oglądać. Od 23 kwietnia trwa akcja 'Szóstka na Czwórce', która pokazuje polakom w TV4 programy które będą emitowane. Z pewnością zobaczymy brytyjską edycje 'Must be The Music' (Musi być muzyka), z tego samego kraju 'How to clean your house (Jak posprzątać twój dom) , 'Hole in the Wall , "Inspektor Gadżet", 'So you think You Can Dance (Więc uważasz że Umiesz tańczyć?), "Włatcy Móch', - "Are You Smarter Than a 5th Grader, Junior MasterChef Australia i blok z teledyskami. Wszyscy mamy nadzieje, że TV6 będzie emitował więcej rzeczy (oczywiście ciekawych), niewykluczone na antenie są telenowele czy też seriale. Jeżeli macie jakieś pytania do TV6 zapraszamy na ich profil na Facebooku, a także na www.tv6.com.pl.
M.O. | 27.04.2011r.

Znamy już ofertę polskiego MUX-1 DVB-T
Dnia 26 kwietnia 2011 roku po wielu miesiącach oczekiwań wreszcie opublikowano 4 stacje, które pojawią się w MUX-1 NTC (po TVP1, TVP2 i TVP INFO / Lokalnym). Są to kolejno: Eska TV, Kino Polska Nostalgia, U-TV i ATM Rozrywka. Trzy ostatnie podmioty to są nowe projekty, Eska TV nadaje już od 2008 roku.
M.O. | 26.04.2011r.

Ruszyła emisja MUX-2 z RTON Iława - Kisielice
13 kwietnia 2011r. w RTON Iława - Kisielice uruchomiono cyfrowy przekaz naziemny komercyjnego multipleksu 2, w ramach którego emitowane są programy takie jak TVN, TVN 7, Polsat, TV 4 i TV Puls. Warto wspomnieć, iż z tej samej lokalizacji nadawany jest też multipleks TVP, zawierający od niedawna program lokalny TVP Olsztyn.

Parametry nadawcze:
Częstotliwość: 498 MHz / kanał: 24
Docelowa moc nadawcza: 100 kW
S.C. | 14.04.2011r.

<... / 2011 / 2010 >

DX-Antena (c)

Strona Główna | Forum |

Designed by: Kasten